Telefon Dinlemek

Telefon Dinlemek

Telefon dinlemek için telefon takip programları kurmak son zamanlarda yaygın hale gelmiştir. Herhangi birinin telefonuna yüklenen bu yazılımlar ile takipte bulunmak, kişinin birçok aktivitelerinden haberdar olmak çok kolay olmaktadır. Yapılması gereken sadece kurumsal bir firmadan telefon dinleme yazılımı satın almaktır. Alınan uygulama çok basit bir şekilde kurulur, kurulumu yaklaşık iki üç dakika kadar sürmektedir. Android telefonlara kurulan bu yazılım ile hedef kişinin gölgesi gibi olan izleyen kişi uzaktan kontrol eder.

Telefon takip programı kurulumu yapıldıktan sonra izlemeye geçen kişi çok geniş bilgi edinme imkânına sahip olur. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür.

  • Cihaza gelen ya da giden her mesaj içerikleri ve tarihleri ile beraber bilgi olarak rapor edilebilir.
  • Telefon dinlemek için kurulan programla kişinin bulunduğu ortam dinlenebilir.
  • Yapılan aramalar, gelen aramalar, cevapsız aramalar tarihleri arama süresi de dâhil olmak üzere bildirilir.
  • Kişinin gün içinde bulunduğu konum hakkında bilgi verir.
  • İnternet sitelerine girme zamanı, girilen sitelerin bilgisine ulaşılabilir.
  • Çok büyük kitleler tarafından kullanılan Whatsapp, Facebook, Skype gibi uygulamalarda yapılan tüm paylaşımlardan haberdar olunur.
  • Telefon dinleme programı ile yine aynı şekilde cihazda kayıtlı olan tüm resimlere, dosyalara, notlara erişilebilir.

Telefon Dinlemek Yasal Mı?

Telefon takip programları bilinçli bir şekilde iyi bir amaca hizmet etmek için kullanılmalıdır. Şöyle ki; bir ebeveyn çocuğunu takip edip, çocuğunun nerde olduğundan kimlerle ne konuştuğu hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilir. Ayrıca paylaşımları, girdiği internet sitelerini merak edebilir.

Yaşlı bir yakının kaybolma tehlikesi gibi durumlarda konum bilgisinden yararlanılabilir. Bu gibi durumlarda telefon dinlemek için program kurulmasında sıkıntı görülmemektedir. Ancak kötü düşünceli kişilerin çıkar amaçlı, bilgileri ele geçirme adına yaptığı dinlemeler, izlemeler yasal değildir. Kişinin özel hayatının gizliliğine saygı konusunda suç işlemiş olur.

Telefon takip programı satın alan kişiler program güvenilirliği konusunda uzun uzun araştırma yapmalı, rastgele bir program almamalıdır. Bu durumda bilgi edinme anlamında fayda sağlayamayacağı gibi kendi bilgilerinin de deşifre olmasına sebep olabilir. Lisans almış ürünlerin tercih edilmesi kişilerin yararına olacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir