Telefon Dinleme Belirtileri

Telefon Dinleme Belirtileri

Telefon dinleme belirtileri, insanların uzun zamandır merak ettiği ve dillendirdiği konulardan birisidir. Gerek filmlerden gerekse de haberlerden etkilenen insanlar, telefonlarının dinlendiğine ve sürekli olarak takip edildiklerine inanmaktadır. Bunun için de yapılan dinlemelerin belirtileri hakkında fikirler yürütmektedirler.

Geçmişten günümüze bu konuyla ilgili yapılan resmi bir açıklama yok denecek kadar az olmasına karşın, insanların kendi arasında yaptıkları konuşmalarda bir takım belirtilerden bahsedildiği bilinmektedir. Bunların başında, telefon görüşmesi yapılırken sesin yankı yapması gelmektedir. Bu konu hemen her yerde dile getirilmekte ve böyle bir durumla karşılaşılması durumunda kişiler kesin olarak dinlendiğini düşünmektedir. Öyle ki bunun için hattını dahi değiştiren insanlar bulunmaktadır.

Telefon Dinleme Belirtileri Nelerdir?

Yukarıda bahsedilen telefon dinleme belirtileri, insanlar arasında dolaşan şehir efsanesi olarak tanımlanabilir. Fakat bunların dışında uzmanlar tarafından belirtilen farklı hususlar vardır. Bu hususlar şu şekilde sıralanabilir:

  • Yapılan görüşmelerde seslerin sürekli derinden gelmesi
  • Ayrıntılı faturalarda farklı numaralara gönderilen SMS’ler
  • Telefonun kullanılmadığı halde ısınması

Yukarıda yer alan belirtiler, cihazda casus yazılım olduğunu gösterebilir. Burada çok önemli bir çizgi vardır. Bunlar, kesin olarak insanların dinlendiklerini ispatlamaz ama belirti olarak kabul edilebilir. Günlük yaşan içerisinde söz konusu hususlara insanlara çok fazla dikkat etmediğinden dolayı genellikle böyle belirtileri fark etmezler. Dolayısıyla da öncelikle bir şüphenin olması gerekir. Daha sonra ise bu ya da benzer belirtiler aranabilir.

Telefon Dinleme Programı Fark Edilir Mi?

Telefon dinleme programı, çalışma prensibi gereği tamamen kendisini arka plana saklayan bir yöntem izlemektedir. Dolayısıyla da bu program çalışırken fark edilmesi imkansızdır. Telefon dinleme belirtileri arasında gösterilenler, ortaya çıkması da düşük bir ihtimaldir.

Yapılan dinleme ve diğer işlemler için söz konusu program, herhangi bir izin istemez. Buna bağlı olarak da fark edilmesi çok zordur. Eğer insanlar şüphelenir ve cihazlarını bir bilişim uzmanına götürürlerse casus yazılımları bulabilirler. Bunun haricinde bulunması çok zordur.

Korunmak için izlenmesi gereken basit bir yol vardır. İnsanlar her sabah telefonlarını fabrika ayarlarına döndürse, casus yazılım otomatik olarak silinecek ve dinleme engellenecektir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir