Telefon dinleme programları birçok kişi tarafından kullanılan, tatmin edici sonuçlar veren, masrafsız bir çözümdür. Her geçen gün gelişen teknoloji ile günümüzde telefon dinleme teknolojisi az miktarda ödenecek bir ücret ile isteyen herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilmektedir. Üstelik hiçbir teknik bilgi sahibi olmanıza da gerek yoktur.

Telefon dinleme programları ile telefon dinleme ve görüşme kaydetme gibi birçok işlemi hiçbir yardım almadan yapabileceksiniz. Casus fotoğraf kaydetme özelliği ile dilediğiniz zaman casus yazılım yüklü yüklemiş olduğunuz telefonun kamerasını kullanarak fotoğraf çekebilecek, görüntü kaydı alabileceksiniz. Telefon kapalı olsa dahi istediğiniz zaman ortam dinlemesi yapabileceksiniz. Bu sayede takip ettiğiniz kişi kimler ile neler konuşuyor öğrenebileceksiniz. Üstelik bunu yaptığınızı sizden başka kimse bilmeyecek. Whatsapp gibi sosyal mesajlaşma uygulamalarının tüm kayıtlarını ve hareketlerini takip edebileceksiniz. Whatsapp dışında Line, Viber, Skype ve çok daha fazlasının takibi de sizin yönetiminizde olacak. Kim, ne zaman aramış; kaç dakika görüşme yapılmış gibi sorularınıza cevap alabilmeniz için ayrıntılı arama kaydı dökümüne ulaşabileceksiniz. Ayrıca gelen ve gidenlerle birlikte eksiksiz olarak SMS kayıtlarını görüntüleyebileceksiniz. Telefonlarda bulunan GPS özelliği sayesinde anlık olarak konum bilgisi edinebileceksiniz. Ayrıca telefona gelen, telefondan giden ve telefon ile kaydedilmiş tüm fotoğraf, video, ses kaydı ve belgelere erişebileceksiniz. Uzaktan kontrol ettiğiniz panel sayesinde telefon rehberine ulaşabilecek, hangi numara hangi isimle kaydedildiyse öğrenebileceksiniz. Facebook gibi sevilen sosyal medya uygulamalarındaki mesajlaşma kayıtlarına erişebileceksiniz.

Telefon dinleme programını istediğiniz kişinin akıllı telefonları üzerinde kullanabilirsiniz. Genellikle bakmakla yükümlü olduğunuz ve bakıma muhtaç aile büyükleri için güvenlik ve koruma amaçlı olarak kullanılmaktadır. Hareketlerinden şüphelenilen eş ya da sevgililerin tavır ve görüşmelerini onlara hissettirmeden ayrıntılı olarak takip edebilmek için de kullanan ciddi bir kitle bulunmaktadır. Bazen iş dünyasında da saha personelleri başka olmak üzere farklı alanlarda çalışan personellerin iş takibi ve performans yönetimini için bir telefon dinleme programları kullanılabilmektedir. Tehlikelere açık olan ergenlik çağındaki çocuklar ile daha küçük yaştakiler için kötülüklerden ve tehlikelerden koruma amacıyla birçok anne ve baba tarafından da tercih edilmektedir.

Telefon dinleme programları, özel kodlar içeren bir yazılımdır. Buna bağlı olarak da veri akışını tek yönlü olarak sağlar. Bu özelliği sayesinde dinleme ve takip yapan kişilerin verilerinin farklı bir merkeze gitmesi söz konusu bile değildir. Bu önemli bilgi, insanların bu yazılım ile merak ettikleri soruların cevaplanması adına çok büyük önem taşımaktadır. Çünkü bazı kullanıcıların güvenlik noktasında çekinceleri bulunmaktadır.

Telefon dinleme programları, kurumsal firmalardan lisanslı olarak satın alınmalıdır. Bilinmeyen bir yerden alınan yazılımın bir süre sonra farklı sonuçlara neden olması söz konusu olabilir. Böyle olumsuzluklarla karşılaşmama adına, burada bahsedilen hususun dikkate alınması ve insanların buna göre hareket etmesi gerekir.