Telefon Takip Programı

Telefon Takip Programı

Telefon takip programı, insanların adeta bir parçası haline gelen mobil cihazların etkin bir şekilde izlenmesini sağlamaktadır. Telefonlar hemen herkes için hayatın vazgeçilmezleri konumunda. Özellikle akıllı telefonların yaygınlaşması ile birlikte birçok insan tüm sosyal ihtiyaçlarını bu telefonlar aracılığı ile gidermeye başlamış durumdalar. Dolayısıyla kimsenin bilmesini istemedikleri tüm sırları, en yakınlarına anlattıkları yaşamları telefonlarına kayıt altında bulunuyor. Kısacası bir insanın özeline ulaşmak, bilinmeyenlerini öğrenmek, sakladıklarını açığa çıkarmak için cep telefonuna sızmak yeterli olabilir. Bunu yapmanın en kolay, en masrafsız ve en kesin yolu da bir telefon takip programı edinmekten geçiyor. Kim olursa olsun, birkaç dakikalığına akıllı telefonunu elinize alabildiğiniz herkesi takip etmek üzere yazılım yükleyebilir, uzun süre kimseye hissettirmeden bu takibi sürdürebilirsiniz. Üstelik uzaktan kontrolle takip özelliği sayesinde istediğiniz zaman, istediğiniz yerden takibinizi yönetebilir, kontrolü elinizde tutabilirsiniz.

Casus yazılım ya da casus telefon gibi farklı isimlerle de anılan telefon takip programı ile tahmin ettiğinizden çok daha fazla bilgiye erişim sağlayabilirsiniz. Dilediğiniz zaman telefon dinleme yapabilir, isterseniz görüşme kaydetme özelliğini kullanabilirsiniz. İstediğiniz zaman casus fotoğraf kaydı yapabilir, takip ettiğiniz kişinin bulunduğu ortamın anlık görüntüsünü elde edebilirsiniz. Telefonlarda bulunan GPS özelliğini kullanarak mahalle, cadde ve sokak bazlı konum bilgisini edinebilir, rehberi görüntüleyerek hangi numaranın nasıl kaydedildiğini öğrenebilirsiniz. Tüm bunların dışında Facebook gibi dünya üzerinde 2 milyarı aşkın kullanıcısı bulunan bir sosyal medya uygulamasındaki hareketleri görebilirsiniz. Whatsapp, Viber, Line, Skype, Hangout gibi yaygın olarak kullanılan online mesajlaşma uygulamaları üzerinden gelen ve giden tüm içeriği ayrıntıları ile görüntüleyebilirsiniz. Whatsapp gibi uygulamalar yaygınlaştıktan sonra kullanım oranı bir hayli düşse de tüm SMS dökümlerine erişebilirsiniz. Ayrıntılı olarak arama kaydını görebilir, kimin ne zaman aradığını ve kaç dakika görüşme yapıldığını öğrenebilirsiniz. Takip ettiğiniz telefon kapalı dahi olsa ortam dinlemesi yapabilir, siz yokken neler konuşuluyor; dinleyebilirsiniz. Ayrıca telefon takip programı sayesinde telefonun galerisine ve ses kütüphanesine ulaşabilirsiniz. Bu sayede telefona başka bir kaynaktan gelen ya da takip ettiğiniz telefon tarafından kaydedilen tüm resim, fotoğraf ve videoları izleyebilir, ses kayıtlarını dinleyebilirsiniz. Ayrıca tüm bunları yapabilmeniz için kimseden yardım almanız gerekmez.

Telefon takip programı ile merak edilen konulardan birisi de söz konusu yazılımın yasal olup olmadığı yönündeki iddialardır. Öncelikle bu yazılımlar, insanların ihtiyaçlarının giderilmesi için geliştirilmiş olup buna bağlı olarak tamamen iyi niyetli amaçlar için kullanılmaktadır. Dolayısıyla da böyle bir kullanıma yasa dışı demek doğru olmayacaktır. Fakat burada bilinmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle bütün sorumluluk, kullanıcılardadır ve kötü niyetli bir kullanıma bağlı olarak ortaya çıkacak olan sonuç kabullenmelidir. Bunun dışında, iyi niyetli kullanımlarda herhangi bir sorun yaşanmayacak ve insanlar telefon takip programı ile istedikleri işlemleri rahatlıkla yapabilecektir.