Telefon Dinleme Casus Programı

Telefon Dinleme Casus Programı

Telefon dinleme casus programı, gelişen teknolojinin insanlara sunmuş olduğu en güzel hediyelerden birisidir. Adından da anlaşılacağını söz konusu program, telefon dinlemek isteyenlerin ihtiyaçlarını gidermektedir. Fakat bu noktada bilinmesi gereken farklı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle bilindiği gibi dinlemeler, emniyet tarafından yapılmakta ve emniyet, istedikleri kişilerin mobil cihazlarını çok rahat bir şekilde dinlemektedir. Fakat burada bahsedilen yazılımlarda böyle bir durum yoktur. Yani kişiler bu yazılımları temin ettikten sonra istedikleri kişilerin cihazlarını dinleyemezler. Bu noktada bazı sınırlamalar bulunmaktadır.

Telefon dinleme yazılımı ile yapılacak olan işlemlerde, bu yazılımın hedef telefona kurulması gerekmektedir. yazılımın kurulumu sadece 3 dakika sürmekte ve bu aşamadan sonra dinleme yapılmaya başlanmaktadır. Kurulumun fiziki olarak yapılmasından dolayı, insanların sadece sevdiklerinin ve yakınlarının cihazlarını dinleyebileceklerini söylemek yanlış olmayacaktır. Bu noktada, yazılımın farklı kişilerin özel hayatını tehdit etmesi söz konusu değildir.

Telefon Dinleme Casus Programı Güvenli Mi?

Telefon dinleme casus programı, insanların sevdiklerini korumak ve onları tehlikelerden uzak tutmak için geliştirilmiştir. Buna bağlı olarak da hedef kişinin gizli bir şekilde anlık olarak takip edilmesi, bütün görüşmelerine erişilmesi, konumun tespit edilmesi, bulunduğu ortamın dinlenmesi ve izlenmesi gibi pek çok işlem ile farklı bilgiler alınmaktadır. Casus yazılım tarafından yapılan bu işlemler, insanların güvenlik noktasında bazı endişeler duymasına neden olmaktadır.

Casus programı, içeriğindeki özel kodlar sayesinde elde ettikleri bilgileri sadece tek bir merkeze yönlendirmektedir. Bundan dolayı da kişilerden elde edilen bilgilerin farklı birisine ya da merkeze gönderilmesi söz konusu değildir. Telefon dinleme casus programı, kurumsal firmalardan lisanslı olarak alındığında, güvenlik anlamında herhangi bir sorun ile karşılaşılmayacaktır.

Telefon Dinleme Casus Programı Yasal Mı?

Casus program tarafından elde edilen bilgilerin çok fazla olması, insanların söz konusu yazılımın yasal olup olmadığını merak etmesine neden olmaktadır. Öncelikle söz konusu yazılımın geliştirilme nedeni, insanların sevdiklerini tehlikelerden gizlice korumasıdır. Dolayısıyla kullanım amacı dikkate alındığında bu yazılımın kişilere verdiği herhangi bir zarar yoktur. Bundan dolayı yasal olduğu rahatlıkla söylenebilir. Fakat kötü amaçlar için kullanıldığında yasal olmayacaktır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir